Lokalizacja

Centrum biurowe Vinci znajduje się przy ul. Opolskiej 100 w Krakowie. Położenie budynku w tej części miasta charakteryzuje bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej oraz głównych tras wylotowych. Odległość do centrum Krakowa to zaledwie 3 km.

Dojazd z Vinci do centrum Krakowa możliwy jest samochodem oraz transportem publicznym, w czasie nie dłuższym niż 10 minut. To zaledwie 3 kilometry, po przebyciu których znajdujemy się w pobliżu Dworca Kolejowego Kraków Główny oraz wszelkich udogodnień, jakie daje centrum miasta.

Wjazd na autostradę A4 w kierunku Katowic, Wrocławia czy Berlina znajduje się bezpośrednio pod biurowcem Vinci. Międzynarodowe lotnisko Kraków – Balice oddalone jest o ok. 12 kilometrów, dojazd nie powinien przekroczyć 20 minut. Ponadto, w pobliżu budowana jest linia tramwajowa prowadzącą na Górkę Narodową. W ok. 20 minut pieszo można dostać się na istniejącą już pętlę tramwajową Krowodrza Górka. Natomiast najbliższy przystanek tramwajowy na budowanej obecnie trasie będzie oddalony o ok. 12 minut pieszo. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w odległości 50 m od biurowca.

Atrakcyjność położenia Vinci związana jest także z bezpośrednim dostępem do usług hotelowych, centrów konferencyjnych i handlowych. W odległości nie większej niż 3 km od obiektu przy ul. Opolskiej oraz ul. J. Conrada zlokalizowane są 5 i 4 gwiazdkowe hotele, z szeregiem udogodnień dla prowadzenia biznesu. Na parterze budynku zlokalizowany jest oddział banku, z obsługą firm i korporacji, bankomatem oraz kantorem.

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się sieć licznych ścieżek rowerowych, zapewniając tym samym dogodny dojazd pracowników aktywnych fizycznie. Przy budynku zostało zapewnionych 150 miejsc postojowych dla rowerów oraz samoobsługowa stacja naprawy i serwisu rowerów.

Usługi w okolicy

W bezpośrednim sąsiedztwie, zlokalizowane są przystanki autobusowe dla 12 linii autobusowych. Dzięki sieci transportu publicznego możliwe jest skomunikowanie się ze wszystkimi dzielnicami miasta.

Transport publiczny:

Autobus:
– Najbliższy przystanek autobusowy w odległości ok. 50 m od budynku
– Osiem linii autobusów miejskich o numerach: 137, 138, 164, 172, 469, 572, 637, 169
–  Linie aglomeracyjne o numerach: 217, 267, 287, 247, 917, 207, 227, 297, 337, 937

Tramwaj:
– Trwa budowa szybkiego tramwaju do Górki narodowej, który powinien zostać oddany do użytku w 2023 r.
– Najbliższy przystanek tramwajowy będzie znajdował się 800 m od Vinci (ok. 8 minut spacerem)

Centrum Biurowe VINCI położone jest nieopodal skrzyżowania dwóch dróg krajowych, przy głównej arterii komunikacyjnej, stanowiącej dynamicznie rozwijającą się oś urbanistyczną Krakowa.