Ekologiczny

Troska o środowisko jest naszym priorytetem. Wkładamy mnóstwo energii w oszczędzanie oraz odzyskiwanie tejże, a także w redukcję zużycia wody, emisji CO2 i odpadów. Nie zwlekamy, bo wiemy, że przyroda potrzebuje naszej
pomocy już teraz.

 • Energooszczędne źródła światła
  Energooszczędne źródła światła
 • Sortowanie odpadów
  Sortowanie odpadów
 • Kontrola zużycia energii
  Kontrola zużycia energii
 • Free cooling
  Free cooling
 • Odzysk do 70% energii cieplnej
  Odzysk do 70% energii cieplnej
 • Nowoczesny system zarządzania budynkiem
  Nowoczesny system zarządzania budynkiem
 • Zmniejszenie zużycia wody
  Zmniejszenie zużycia wody
Przykładowa aranżacja biura

Gdy w centrum wszyscy kaszlą i kichają, atmosfera w Vinci sprzyja skupieniu, produktywności i motywacji. Budynek wznoszący się wysoko nad miastem, wyposażony w wydajny system klimatyzacji i filtrowania daje możliwość oddychania pełną piersią oraz pracy w zdrowym środowisku.

ŚWIEŻE POWIETRZE TO CZYSTY UMYSŁ
 1. Świeże powietrze jest zasysane do budynku przez wlot umieszczony na najwyższym piętrze (około 50 m nad poziomem ulicy Opolskiej).
 2. Powietrze przechodzi przez cztery główne centrale wentylacyjne, z których każda obsługuje kwartał budynku (od przedostatniej kondygnacji do parteru).
 3. Co godzinę do budynku wpompowywane jest 60 000 m3 świeżego powietrza (30-40 m3/h na osobę). W dni wolne i po godzinach pracy, aby zmniejszyć zużycie energii i emisję CO2, ilość ta zostaje automatycznie zredukowana do minimum.
MONITORING POWIETRZA DLA PRACY W LEPSZYCH WARUNKACH
 1. 3 metry nad ulicą Opolską,
 2. 50 metrów nad ulicą Opolską,
 3. Po oczyszczeniu przez filtry powietrza jednej z głównych jednostek wentylacyjnych budynku.

Sprawdź, jak monitorowane i oczyszczane jest powietrze w budynku

Świeże powietrze jest zasysane do budynku przez wlot umieszczony na najwyższym piętrze (około 50 m nad poziomem ulicy Opolskiej).
Powietrze przechodzi przez cztery główne centrale wentylacyjne, z których każda obsługuje kwartał budynku (od przedostatniej kondygnacji do parteru).
Co godzinę do budynku wpompowywane jest 60 000 m3 świeżego powietrza (30-40 m3/h na osobę). W dni wolne i po godzinach pracy, aby zmniejszyć zużycie energii i emisję CO2, ilość ta zostaje automatycznie zredukowana do minimum.

Aby zapewnić naszych najemców, że powietrze dostarczane do budynku jest bardzo dobrej jakości, zamontowaliśmy system pomiaru jakości powietrza.
System mierzy ilość cząsteczek PM 10 i PM 2,5 w powietrzu.
Czujniki umiejscowione są:

3 metry nad ulicą Opolską,
50 metrów nad ulicą Opolską,
Po oczyszczeniu przez filtry powietrza jednej z głównych jednostek wentylacyjnych budynku.
czujnik pyłu Pm2,5 i Pm10

Pożegnaj typowe problemy z brakiem zasilania lub niestabilnym połączeniem sieciowym. Budynek Vinci jest przygotowany na każdą katastrofę dzięki generatorowi prądu o mocy 630 kVA. Ciesz się bezpieczeństwem i nieprzerwaną pracą, a odłączyć się od sieci możesz zawsze, kiedy potrzebujesz przerwy!

ROŚNIE ENERGIA I PRODUKTYWNOŚĆ
 1. Budynek Vinci jest zasilany przez trzy linie średniego napięcia z miejskiej rozdzielni (110 kV do 15 kV).
 2. Trzy transformatory dostosowują napięcie od 15 kV do 400 V zgodnie z wymogami budynków biurowych.
 3. Na wypadek całkowitego braku zasilania budynek wyposażony jest w generator o mocy 630 kVA. Zapewni on zasilanie systemów bezpieczeństwa i ochrony budynku, jak również innych niezbędnych urządzeń (windy, ogrzewanie, serwerownia). Generator może pracować w sposób ciągły z opcją uzupełniania paliwa podczas pracy.